Spotkania Europejskie- Parada Schumana

23 maja 2015r., grupa dziewcząt z klasy IV i V, pod opieką pani Doroty Wróbel, reprezentowała Szkołę Promującą Zdrowie w Łukawcu na kolejnej Paradzie Schumana w Jarosławiu.
Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta Jarosławia, któremu towarzyszyła koordynator d/s promocji zdrowia pani Teresa Krasnowska.

Następnie wysłuchaliśmy Hymnu Polski oraz Ody do Radości w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, po czym ruszyliśmy w radosnym pochodzie ulicami Jarosławia. Paradę prowadziła asysta Zespołu Mażoretek z Trynieckiego Centrum Kultury i Miejska Orkiestra Dęta w Jarosławiu.

Po przemarszu odbyła się prezentacja prac konkursowych – konkurs na strój inspirowany strojem ludowym wybranego kraju lub regionu należącego do Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Chmielik w regionalnym stroju łukawieckim.

Następnie z zachwytem obejrzeliśmy pokaz mody europejskiej w wykonaniu modelek z Zespołu Szkól Licealnych i Technicznych w asyście Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu.
Dyplom i nagrody za udział w konkursie odebrałyśmy z rąk samego Burmistrza Miasta Jarosławia.
A potem przyszedł czas na chwilę szaleństwa w darmowym wesołym miasteczku. Najwięcej emocji i radości dostarczyła zjeżdżalnia….
Aż wreszcie przyszedł czas na występ na wielkiej scenie. Dziewczynki wykonały piosenkę
” Zasady bezpiecznej żywności” – A zrobiły to profesjonalnie!!!

Do domu wracałyśmy z mocnym postanowieniem: Za rok również nie zabraknie nas na tej imprezie!