Piknik w Radawie

18 czerwca 2015r. uczniowie klasy IV, pod opieką pani Doroty Wróbel i pani Gabrieli Rakoczy, reprezentowali naszą szkołę na pikniku plenerowym w Radawie.
Wyjazd odbył sie w ramach promocji programu ” Owoce w szkole”. Imprezę otworzyła koordynator d/s promocji zdrowia JSOiPZ pani Teresa Krasnowska. Na początek z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy teatrzyk o treści prozdrowotnej pt. Czerwony Kapturek.
Potem nadszedł czas na konkursy z nagrodami:
1. Grupa w składzie: Gabriela Brzyska, Patrycja Michalik, Jakub Walczak, Martyna Brzyska, Dominika Szyngiera i Anna Chmielik wykonała rzeźbę z owoców i warzyw. Tak powstał „Wybuchowy arbuz owocowy”, za który otrzymaliśmy nagrodę w formie dużej gry planszowej.
2. Kinga Obirek zaprezentowała nas w konkursie na przebranie owocowo – warzywne. Wystąpiła w stroju marchewki wykonanym według własnego pomysłu.
3. Martyna Brzyska, Gabriela Brzyska i Weronika Bednarczyk , w ramach konkursu piosenki o owocach i warzywach, zaśpiewały autorski utwór pt. „Zdrowie”.
4. Kinga Obirek i Weronika Bednarczyk zmierzyły się w konkursie na najszybsze zjedzenie jabłka wiszącego na nitce. Wśród ogólnej radości i przy żywiołowym dopingu licznej publiczności zwyciężyła Kinga.

Następnie wspaniale bawiliśmy się w dyskotece u pana Warzywko. Kiedy tańce, hulanki i swawole dobiegły końca, chętnie obejrzeliśmy pokazy straży pożarnej i policji. Oczywiście, wszyscy ciekawscy mogli zwiedzić wóz strażacki i posiedzieć za kierownicą samochodu policyjnego.

Wreszcie nadszedł czas na poczęstunek; z apetytem pałaszowaliśmy bigos i zupę wiosenną oraz przekąski owocowo – warzywne. Pragnienie gasiliśmy sokiem jabłkowym. Kilkanaście opakowań soku przywieźliśmy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń po bardzo udanej imprezie.