Śniadanie daje moc

W klasie III Szkoły Podstawowej w ramach ”Szkoły promującej Zdrowie” pod hasłem ” Śniadanie daje moc” uczniowie wraz z wychowawcą klasy panią Izabelą Kobiałka oraz panią Wiesławą Sopel i Gabrielą Rakoczy przygotowali wspólnie smaczne i zdrowe śniadanie.

Celem nadrzędnym było ukazanie, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie w życiu każdego człowieka. Jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i jaki wpływ ma śniadanie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Dzieci przyniosły mnóstwo owoców i warzyw, z których przyrządzono pyszne, kolorowe kanapki a na deser zaś były owoce i świeżo wyciśnięty sok. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, nie zabrakło swojskiego chleba, soczystych pomidorów, rzodkiewki, białego i żółtego sera, sałaty, papryki i wiele innych cennych w witaminy produktów.

Jednym z ciekawszych sposobów na świeże, zdrowe przyrządzanie posiłków, było zrobienie swojskiego masła. Dzieci mogły zobaczyć jak prosto i łatwo można wykonać, niektóre produkty niezbędne w codziennym jadłospisie.

Pamiętajmy, że nie tylko zdrowe, smaczne posiłki, ale wspólne posiłki integrują i angażują klasę do wspólnych działań na każdej płaszczyźnie.