16 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Łukawcu,
pod opieką pani Doroty Wróbel, pani Ewy Mach i pani Eweliny Krzyworączki wzięli udział
w pikniku prozdrowotnym w Radawie.
Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród dzieci. Podczas pikniku uczniowie brali udział w konkurencjach, pokazach i konkursach:
Za wykonanie plakatu „ Dobre, bo Polskie” oraz wykonanie rzeźby owocowo – warzywnej z rodzimych produktów uczniowie otrzymali nagrody a przede wszystkim uznanie jury za wkład pracy włożony w wykonanie tych prac konkursowych.
Maja Michalik i Weronika Powroźnik „ wykręciły” dla siebie wspaniałe nagrody w turnieju hula – hop.
Maja Michalik, Dagmara Kisz i Magdalena Kociołek zaprezentowały się w EKOmodzie z surowców wtórnych.
Radosna atmosfera, pełna dobrej zabawy, humoru, tańca i pozytywnej energii impreza pozwoliła wszystkim uczestnikom na miłe i aktywne spędzenie czasu, zachęciła do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych i dbania o własne zdrowie.








