Piknik plenerowy w Radawie

29 września 2016r. uczniowie klasy 2 i IV Szkoły Podstawowej w Łukawcu, pod opieką pani Doroty Wróbel, pani Wiesławy Sopel, pani Justyny Huk, pani Marii Kucharskiej i pani Katarzyny Kubiszyn, wzięli udział w pikniku „Zdrowo rosnę z Agencją Rynku Rolnego”, który odbył się w Radawie w ramach programu” Owoce i warzywa w szkole”.
Uczniowie z powodzeniem uczestniczyli w konkurencjach przygotowanych przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia :

– konkurs na Najładniejszą rzeźbę z owoców i warzyw (zajęliśmy II miejsce)- prace koordynowała pani Wiesława Sopel,
– w konkursie na Najdłuższą obierkę z jabłka uczennica klasy IV Emilka Banaś zdobyła dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca ( długość obierki 43 cm.),
– w konkurencjach sportowych również wykazaliśmy ducha walki zajmując drużynowo III miejsce (przeciąganie liny i bieg w workach).

Wszyscy chętni uczestnicy pikniku – ponad 700 dzieci – mogli również miło i efektywnie spędzić czas na placu zabaw, na placu „dmuchanym” oraz grając w duże, rozłożone na trawie gry planszowe.

Po kilku godzinach zabawy i rywalizacji przyszedł czas na biesiadowanie.
Uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych z Jarosławia przygotowali dla nas: pyszną zupę dyniową, ryż zapiekany z jabłkami, ciasto z owocami i smaczne soki.