Zdrowo Rosnę

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – „ZDROWO ROSNĘ”

W dniu 15 października 2019 r. uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w imprezie plenerowej „Zdrowo rosnę” wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie, Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu oraz Wójtem Gminy Lubaczów.

Impreza odbyła się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej i wzięło w niej udział blisko 600 dzieci z kilkunastu szkół i przedszkoli. Przygotowano wiele atrakcji w zakresie wspierania aktywności ruchowej dzieci oraz kształtowania zdrowego stylu odżywiania. W sumie zaproponowano 23 różne atrakcje. Nie zabrakło konkursów promujących zdrowy tryb życia i ruch na świeżym powietrzu. Zorganizowano i przeprowadzono konkursy indywidualne i grupowe, w których nasi uczniowie chętnie i aktywnie brali udział.

Pod okiem Pań: Elżbiety Kuchciak i Gabrieli Rakoczy uczniowie zaprezentowali się w konkursach:
– „Ja to znam, ja to jem”, którego celem było upowszechnianie produktów zbożowych w postaci kasz i ziaren,
– „Jesienne cudeńka”, którego celem było wdrożenie do proekologicznych zachowań oraz rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi.

– „Owoc, warzywo w piosence”, którego celem było promowanie zdrowej żywności poprzez śpiew.
Nagrodami, za udział w konkursie były dyplomy i drobne upominki.

Natomiast gastronomiczną część imprezy w formie ciepłego i smacznego posiłku zajęła się młodzież z nauczycielami z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W skład pysznego menu wchodziła: zupa pomidorowa z ryżem, makaron z warzywami i kurczakiem, zielone naleśniki i koktajl owocowy oraz specjalne ciasto, dodatkowo owoce, warzywa i przetwory mleczne do degustacji.

Piknik był sprawdzianem dla wielu wolontariuszy, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników, pomagali przy przygotowaniu posiłków oraz stworzyli atmosferę do świetnej zabawy.