XVI Rajd Szkół Promujących Zdrowie-Bieszczady

XVI Rajd Szkół Promujących Zdrowie Bieszczady: 26.09 – 28.09.2015r.

20 uczniów klasy V i VI, pod opieką Pani Wróbel Doroty, Pani Magdaleny Mamczury i Pana dyrektora Dariusza Bogusza, reprezentowało Zespół Szkół Publicznych w Łukawcu i cały powiat lubaczowski na Rajdzie Bieszczady szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarosławskiego, przeworskiego, przemyskiego i lubaczowskiego.

Program rajdu obejmował:
– zwiedzanie Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych,
– spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Biblijnym i obejrzenie Miniaturek Cerkiewek w Myczkowcach,
– pieszą trasę po Połoninie Wetlińskiej i odwiedzenie schroniska Chatki Puchatka – gorąca czekolada była pyszna i bardzo regenerująca nasze siły,
– spacer wokół Zalewu Solińskiego.

Niewątpliwie wspaniałą atrakcją dla wszystkich uczestników rajdu okazał się przejazd Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi w Uhercach Mineralnych.

Po tak wyczerpującym zajęciu zasiedliśmy przy stacji drezyn i z ogromnym apetytem zjedliśmy gorącą zupę jarzynową , o którą zadbała Pani Teresa Krasnowska – główny organizator całej imprezy.
Miejsce naszego zakwaterowania stanowiło Schronisko w Górzance. Tutaj nie tylko samodzielnie przygotowywaliśmy nasze śniadania i kolacje, ale także bardzo milo spędzaliśmy czas wieczorami przy zabawach integracyjnych i w dyskotece.

Mimo niesprzyjającej pogody – przez dwa dni rajdu padał deszcz – wielu uczniów pokochało góry i już planujemy kolejny wyjazd w przyszłym roku.