Spotkanie z dietetykiem

13 maja 2019 w murach naszej szkoły gościliśmy panią dietetyk- Justynę Szymanowską. Specjalistka od zdrowego żywienia przybyła do nas aż z Trójmiasta na zaproszenie „Szkoły Promującej Zdrowie”. Pani Justyna w dynamiczny sposób zaprezentowała piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i edukacji wczesnoszkolnej brały czynny udział w prelekcji naszej dietetyk. Uczniowie sami tworzyli piramidę żywienia, naklejając na odpowiednie poziomy obrazki wcześniej przez nich pokolorowane. Odgadywały zagadki i odpowiadały na pytania. Na koniec spotkania dzieci zobaczyły jak w prosty sposób można przygotować fit nutellę. Wystarczyło awokado, 2 banany , trochę kakao i miodu, aby wyczarować zdrowy dziecięcy przysmak!

Po prelekcji dla maluchów, nadszedł czas na starsze roczniki. Wybrani uczniowie klas IV- VIII w składzie: Daria Walczak, Emilia Mazepa, Oliwia Antoniszyn, Martyna Kociołek, Aleksandra Kuchciak, Kuba Krzyszkowski, Kacper Pryma, Jakub Walczak, Weronika Bednarczyk, zaczęli swoją krótką ,,zdrową” przygodę od warsztatów kulinarnych. Pod czujnym okiem pani Justyny powstały ,,fit łakocie”- ciasteczka i kulki kokosowe. Po warsztatach, odbyła się prelekcja dla wszystkich uczniów klas IV- III gimnazjum. Młodzież została poinformowana o tym co, jak i kiedy jeść, aby być w dobrej formie. Uczniowie mogli obliczyć swoje BMI. Wszyscy w skupieniu i z zaciekawieniem słuchali wykładu naszej specjalistki. Pani Justyna okazała się doskonałym źródłem przekazu informacji . W sposób dynamiczny, ale konkretny przekazała najważniejsze tajniki zdrowego trybu życia.

Na koniec spotkania wszyscy spróbowali „fit łakoci”, chyba smakowały, bo większość prosiła o dokładkę! Było słodko, smacznie i zdrowo! Miejmy nadzieję, że wizyta pani dietetyk choć u niektórych zaszczepiła chęć zdrowego trybu życia!!