Parada Schumana 2017

20 maja 2017r. grupa uczniów w składzie: Klaudia Antoniów, Katarzyna Lichacz, Kinga Obirek, Patrycja Michalik, Kamil Mazepa, Patrycja Preweda, Joanna Milo i Angelika Preweda, pod opieką pani Doroty Wróbel i pani Małgorzaty Milo, reprezentowała Zespół Szkół Publicznych w Łukawcu na Paradzie Schumana w Jarosławiu.
Impreza rozpoczęła się odegraniem hymnów Polski i Unii Europejskiej, następnie, w kolorowym korowodzie przeszliśmy ulicami w okolicach rynku.
Po przemówieniach okolicznościowych zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Uczniowie naszej szkoły w składzie:

– Martyna Brzyska, Gabriela Brzyska, Alicja Rempoła, Patrycja Michalik, Weronika Bednarczyk, Krystian Sopel, Maciej Kociołek, Przemysław Misztal i Łukasz Babij zostali nagrodzeni i wyróżnieni za udział w konkursie: ” Gwiazdy europejskiego sportu”, natomiast Kinga Obirek za konkurs pt.”Maskotka europejska”.
Impreza była też okazją do skorzystania z mobilnego studia fotograficznego z makietami strojów, posmakowania potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Spożywczych w Jarosławiu, a także do zabawy w wesołym miasteczku. Na koniec wszyscy uczestnicy Parady odtańczyli na rynku belgijkę.