Biwak

W dniach 26.01- 27.01.2017r., w Zespole Szkół Publicznych w Łukawcu, odbył się międzyszkolny biwak zorganizowany przez Szkołę Promującą Zdrowie.
Gościliśmy grupę uczniów z ZSP w Wielkich Oczach pod opieką Pani Marty Majcher oraz uczniów ZSP w Rudzie Różanieckiej, którzy przyjechali do nas z Panią Jolantą Lautenszleger.
W ramach imprezy uczniowie – 41 uczestników – wzięli udział w zajęciach warsztatowych:
” Na szkle malowane..”, przeprowadzonych przez Panią Jolantę Lautenszleger; zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wykonali piękne prace. Pani Bogumiła Skoczyńska, pozwoliła wykazać się wszystkim w warsztatach kulinarnych, w ramach których uczniowie: miesili ciasto, robili faworki i „róże karnawałowe”, które następnie smażyli pod czujnym okiem Pani Katarzyny Sycz.
Degustacja wypadła bardzo pomyślnie: wszystkie ciastka zostały zjedzone w bardzo krótkim czasie! Udział w trzecich zajęciach warsztatowych gwarantował naukę bardzo ciekawych układów tanecznych, w tym: np. belgijki. Instruktorkami tańca były absolwentki naszej szkoły: Weronika Preweda i Kasia Mach – Bardzo Wam dziękujemy!!!

Kolejnym punktem programu były konkurencje sportowe, w których wzięły udział 8 -osobowe zespoły z każdej szkoły. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, w atmosferze ogólnej radości i dobrej zabawy. Wszystkie reprezentacje zajęły I miejsce i odebrały dyplomy.
Wieczorem bawiliśmy się w dyskotece. Drugi dzień zaczęliśmy gimnastyką poranną. Następnie, po pysznym śniadaniu (były naleśniki!), przygotowanym przez nasze wspaniałe Mamusie – Ogromne podziękowania dla Pań z Rady Rodziców za wszystkie posiłki i poświęcony czas! – uczniowie wzięli udział w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej, grali w „cztery ognie”, uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych.
Imprezę zakończyliśmy o godzinie 12.00.

ZSP w Łukawcu reprezentowała grupa 22 uczniów , pod opieką Pani Doroty Wróbel i Pani Magdaleny Mamczury.